۱۴۰۲ جمعه ۷ مهر
مهار تورم و رشد تولید
آخرين شهر استان خراسان شمالي شهر راز گازدار شد
به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان خراسان شمالي؛ مراسم بهره برداري از پروژه گازرساني به شهر راز با حضور استاندار، معاونت عمراني استانداري، فرماندار راز ، مديرعامل شركت گاز استان و ديگر مسئولان استاني و شهرستان در هفته دولت امسال برگزار گرديد.

 

تقي نژاد مديرعامل شركت گاز استان بيان كرد: جهت گازرساني به شهر راز 40 كيلومتر خط انتقال 12 اينچ در شرايط بسيار سخت اجرا گرديد. استفاده از 20 تن مواد منفجره جهت شكافت كوه ها و صخره ها ، مسيرسازي بيش از 40 كيلومتر با 8 دستگاه بولدوزر و گريدر، 133 مورد گذر از مسير رودخانه هاي فصلي و دائمي به طول 13 كيلومتر، تداخل با زمين هاي كشاورزي و درختان ارس منطقه، ساخت 3 ايستگاه شير انشعاب بين راهي ، اجراي زيرگذر لوله هاي GRP شركت آب منطقه اي و سد شيرين دره در عمق 8 متري و گذر از زيرلوله با قطر 2000، گوشه اي از سختي ها و اقداماتي كه براي اجراي خط انتقال راز صورت پذيرفت.

ايشان افزودند: بحمدا... توانستيم با وجود اين سختي ها خط انتقال راهبردي فشار قوي پيش قلعه-راز و نيز گازرساني به شهر راز با اعتبار 120 ميليارد ريال بعنوان بزرگترين پروژه گازرساني از ابتداي تاسيس استان را به ثمر برسانيم، اين خط علاوه بر تامين گاز شهرستان راز و جرگلان امكان گازرساني به بيش از 75 روستاي شمال استان و مناطق غلامان و يكه صعود و بخشي از روستاهاي شيروان را مهيا مي كند ضمن اينكه اين خط در آينده قادر خواهد بود خط انتقال شيروان-لوجلي و پيش قلعه-راز- غلامان را بهم رينگ نمايد و پايداري فشار گاز در شمال استان را رقم بزند.

مديرعامل شركت گاز خراسان شمالي اعلام كرد: با گازرساني به شهرستان راز و جرگلان پرونده گازرساني به شهرهاي اين استان بسته شده است و تمامي شهرهاي اين استان از نعمت گاز بهره مند گرديده اند.

پرويزي استاندار خراسان شمالي ضمن تقدير و تشكر از پشتكار و ممارست و برنامه محوري شركت گاز استان بيان كرد: با همت كاركنان شركت گاز، خط انتقال براي رسيدن به شهر راز  از مسيرهاي بسيار سخت عبور كرده كه حتي مردم منطقه باور نداشتندكه اين پروژه با اين سرعت به اجرا درآيد و اين پروژه موجب محروميت زدايي از اين منطقه محروم بويژه روستاها خواهد شد.

حجه الاسلام نوروزي امام جمعه راز در اين مراسم افزود: انتظار مردم براي گازرساني به پايان رسيد و هم اكنون آرزوي ديرينه مردم اين شهر به همت دولتمردان برآورده شد اين كاري كه انجام شده كار بزرگي است و نقش بسيار زيادي در توسعه و آباداني اين خطه دارد، در اينجا جا دارد از فعاليتهاي ارزنده مديرعامل شركت گاز استان و كاركنان خدوم اين شركت تقدير و تشكر ويژه بنمايم.

تاریخ:
1393/06/09
تعداد بازدید:
272
منبع:
مهار تورم و رشد تولید
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت گاز خراسان شمالي ميباشد.
Powered by DorsaPortal