۱۴۰۱ سه شنبه ۵ مهر
تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین
جلسه مشترك ميان مديران عامل شركت هاي گاز، پخش فرآورده هاي نفتي و توزيع برق استان خراسان شمالي برگزار شد
به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان خراسان شمالي؛ به منظور تبادل نظر براي بهينه و يكپارچه سازي تامين انرژي تعدادي از روستاهاي دور دست و فاقد صرفه گازرساني با در نظر گرفتن ملاحظات مختلف، در مورخه 92/09/30جلسه اي مشترك بين مديران عامل شركت هاي گاز، پخش فرآورده هاي نفتي و توزيع برق استان خراسان شمالي برگزار شد.

 

 

اين جلسه كه با پيشنهاد مديرعامل شركت گاز استان براي تمركز بر روي تامين انرژي به جاي تامين سوخت، گاز و انرژي به طور جداگانه تشكيل شده بود مديران عامل سه شركت مذكور نقطه نظرات خود را پيرامون موضوع بيان داشتند.

تقي نژاد مدير عامل شركت گاز استان در ابتدا ضمن خوش آمدگويي و خير مقدم به مديران شركت هاي پخش فرآورده هاي نفتي و توزيع برق استان طي بياناتي هدف از اين جلسه مشترك را تعامل هر چه بيشتر مدعوين به عنوان متوليان توزيع انرژي در استان اعلام نمودند.

ايشان در ادامه ضمن اشاره اي كوتاه به سابقه گازرساني به كشور و استان اظهار داشت: در حال حاضر گازرساني به بعضي از نقاط دور دست و داراي شرايط جغرافيايي خاص با مشكلات عديده اي مواجه است و توجيه لازم براي گازرساني به آنها وجود ندارد و توسعه خيلي زياد شبكه گاز در سطح كشور، مديريت بحران كشور در شرايط اضطراري را خيلي مشكل خواهد كرد اما از طرف ديگر مردم نيز انتظار دارند به آنجا گازرساني شود و اين خود مساله اي جدي است كه بايد براي آن چاره جويي و سياست راهبردي مناسبي اتخاذ شود و جز با تعامل و همكاري متوليان توزيع انرژي در كشور و به تبع آن استان ميسر نيست. برگزاري اين جلسه نيز با همين رويكرد و با هدف مشورت و همفكري درباره اين موضوع تشكيل شده است.

در ادامه جلسه فياض مديرعامل شركت توزيع برق استان و مهندس چلوي مدير پخش فرآورده هاي نفتي استان نيز از پيشنهاد مطرح شده استقبال و ضمن بيان مسائل و مشكلات حوزه عملياتي خود، نقطه نظرات و پيشنهادات خود درباره موضوع مورد بحث را مطرح نمودند.

در پايان جلسه كه با حضور روساي پژوهش سه شركت مذكور برگزار شده بود يك مجموعه روستاي فاقد شبكه توزيع و داراي شرايط خاص مورد بحث قرار گرفت و جهت بررسي موضوع تامين انرژي آنها انتخاب شد. همچنين مقرر شد كارگروهي متشكل از روساي پژوهش با كسب نقطه نظرات كارشناسان مربوطه بررسي هاي اقتصادي ، فرهنگي و اجتماعي لازم را انجام دهند و نتيجه را مجددا در جمع مديران عامل ارائه نمايند و در نهايت پس از بررسي همه جوانب موضوع و در صورت تصويب طرح جهت كسب مجوزهاي لازم به كارگروه هايي در سطح وزارت نفت و نيرو ارائه شود.

 

تاریخ:
1392/10/09
تعداد بازدید:
227
منبع:
تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت گاز خراسان شمالي ميباشد.
Powered by DorsaPortal