۱۴۰۲ جمعه ۷ مهر
مهار تورم و رشد تولید
پايان گازرساني به مدارس
جشن پايان گازرساني به مدارس روستايي خراسان شمالي
همزمان با گراميداشت چهلمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران و ايام الله مبارك دهه فجر، جشن برچيده شدن تمام بخاري هاي نفتي مدارس استان در سفر دهم بهمن ماه استاندار خراسان شمالي به شهرستان مرزي راز و جرگلان و با حضور مسئولان استاني به صورت متمركز و همزمان در تمام شهرستان هاي استان در بخش غلامان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان خراسان شمالي، شجاعي استاندار خراسان شمالي در جشن برچيده شدن بخاري هاي نفتي از مدارس استان گفت: اين جشن به لطف خداوند متعال و حاصل تشخيص در الويت ها و نيازها در فضاي آموزشي و همراهي و انسجام دروني در استان انجام شد و اين كار شبانه روزي طي يك ماه نشان از توان مديريتي استان به ويژه شركت گاز بود.

وي با بيان اينكه برچيدن يك هزار و 378 بخاري غيراستاندارد در 344 مدرسه، كار بزرگي بود خاطرنشان كرد: اين كار نياز به اقدام جهادي بود و الحمدالله شركت گاز به خوبي از اين اقدام سربلند بيرون آمد و از تلاش هاي شركت ملي گاز ايران تقدير مي شود.

وي افزود طي يك ماه گذشته كارگروه برچيدن بخاري هاي نفتي مدارس روستايي استان و كميته هاي آن تشكيل شد و اقداماتي به منظور بازديد ميداني و تاييد صحت اطلاعات و برآورد دقيق نيازها، برنامه ريزي و سازماندهي نيروي انساني با توجه به حجم نيازهاي هر منطقه از استان تشكيل و عمليات گازرساني به  مدارس فاقد علمك گاز بصورت جهادي و شبانه روزي انجام شد.

ميربلوكي مديرعامل شركت گاز خراسان شمالي گفت: طي بررسي انجام شده با سازمان نوسازي مدارس، 328 مدرسه در سطح استان كه فاقد اشتراك گاز مي باشند شناسايي شده كه شامل 5 مدرسه در جاجرم، 25 مدرسه در فاروج، 23 مدرسه در بجنورد، 50 مدرسه در اسفراين، 39 مدرسه در بام و صفي آباد، 55 مدرسه در مانه و سملقان، 90 مدرسه در راز و جرگلان و 41 مدرسه در شيروان بوده ، كه در حال حاضر لوله كشي داخلي اجرا گرديده و عميات نصب علمك و اشتراك پذيري آن به اتمام رسيده است.

مديرعامل شركت گاز خراسان شمالي ادامه داد: بخاري نفتي 344 مدرسه با 1378 كلاس درس توسط سازمان نوسازي مدارس جمع آوري شد و با بخاري هاي هرمتيك استاندارد جايگزين شد.

ميربلوكي گفت: جمع آوري بخاري هاي نفتي از سطح مدارس روستايي استان در آستانه چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي قدمي براي مردم و دانش آموزان بود كه در ذهن آنان به يادگار خواهد ماند.

در پايان گفتني است كه خراسان شمالي نخستين استان كشور است كه صددرصد مدارس آن بخاري گازي دارند.

تاریخ:
1397/11/27
تعداد بازدید:
93
منبع:
مهار تورم و رشد تولید
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت گاز خراسان شمالي ميباشد.
Powered by DorsaPortal