۱۴۰۳ چهارشنبه ۲۷ تير
جهش تولید با مشارکت مردم
رعايت نكات ايمني در مصرف گاز ضامن سلامتي
رعايت نكات ايمني در مصرف گاز ضامن سلامتي
ميربلوكي مديرعامل شركت گاز خراسان شمالي اعلام كرد:هم استاني هاي عزيز با رعايت نكات ايمني در مصرف گاز ضمن پيشگيري از حوادث مرتبط با گاز مي توانند تجربه محيطي امن و گرما بخش را به خانواده خود هديه دهند.

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان خراسان شمالي، حسن رضا ميربلوكي در خصوص لزوم رعايت نكات ايمني استفاده از وسايل گازسوز با تغيير فصل و شروع سردي هوا اعلام كرد: نكات ايمني استفاده از وسايل گاز سوز بسيار ساده و بي هزينه مي باشد و با صرف زمان كوتاهي جهت چك نمودن آن، آسايش را به اطرافيان و خانواده خود فراهم مي نمايند.

 وي افزود: قبل از استفاده از وسيله گازسوز بخاري از باز بودن مسير دودكش ها اطمينان حاصل نمايند كافيست وزنه اي نسبتا سنگين با حجم كوچك را بوسيله يك طناب از دهانه خروجي دودكش واقع در پشت بام به طبقات پايين هدايت شود، مشاهده وزنه نشان از باز بودن مسير دودكش است.

نكات ايمني
 

ميربلوكي رمز نجات از خطر گازگرفتگي و مرگ خاموش را اول كاركرد صحيح دودكش وسايل گازسوز و دوم ورود مستمر هواي تازه به محل سكونت اعلام نمودند و افزودند:چك نمودن بدنه دودكش متصل به وسيله گازسوز و اطمينان از گرم بودن آن نشان از كاركرد صحيح دودكش و خروج گاز co2و co به بيرون از محل سكونت مي باشد.

مديرعامل شركت گاز خراسان شمالي بيان كرد:مهمترين نقايص فني در نصب دودكش بخاري شامل اشكال در نوع اتصالات، بكارگيري دودكش آكاردئوني و رعايت نكردن قطر لوله آن مي باشد.

ميربلوكي در خصوص عوامل آتش سوزي و انفجار در منازل را عدم استفاده از بست مناسب در هنگام اتصال شيلنگ گاز به وسيله گازسوز،طول و جنس شيلنگ گاز و نشت يابي محل اتصال وسيله گازسوز  قبل از شروع به استفاده از آن اعلام نمودند و افزودند:براي شناسايي نشت گاز مي توان از كف صابون بر روي محل اتصال شيلنگ به شير گاز وسيله گازسوز كشيد، در صورت مشاهده  تشكيل حباب نسبت به رفع نشتي اقدام گردد.

مديرعامل شركت گاز بر رنگ آبي شعله بخاري و ديگر وسايل گازسوز تاكيد كرد و افزود: بهترين و كارآمدترين دودكش، دودكشي است كه يك متر بالاتر از پشت بام باشد و اطراف آن خالي و مجهز به كلاهك H در انتهاي آن باشد.

شايان ذكر است مشتركين محترم مي توانند با مراجعه به سايت شركت گاز خراسان شمالي به آدرس: www.nigc-nkgc.ir قسمت خطرات و ايمني جهت بازآموزي نكات ايمني و پاسخگويي به سوالات از قبيل نقش دريچه كولر در انتشار گازهاي سمي، ممنوعيت و خطرات استفاده از شومينه جهت گرمايش و غيره،  رفاه را براي خود و خانواده خود فراهم نمايند.

تاریخ:
1397/07/23
تعداد بازدید:
188
منبع:
جهش تولید با مشارکت مردم
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت گاز خراسان شمالي ميباشد.
Powered by DorsaPortal