۱۴۰۲ جمعه ۷ مهر
مهار تورم و رشد تولید
برگزاري همايش ادبي مصرف ايمن و بهينه گاز در استان خراسان شمالي
اولين همايش ادبي مصرف ايمن و بهينه گاز به همت آموزش و پرورش شهرستان بجنورد و روابط عمومي شركت گاز استان برگزار گرديد.

 

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان خراسان شمالي؛ اين همايش با هدف آموزش مهارت هاي زندگي براي زيستن در اجتماع و نهادينه سازي صرفه جويي در مصرف گاز و استفاده صحيح وسايل گازسوز و بالتبع كاهش آمار فوت و پيامدهاي اجتماعي ناشي از استفاده نادرست از وسايل گازي برگزار گرديد.

اين برنامه آموزشي در مدارس مقطع اول دبيرستان اجرايي گرديد و دانش آموزان با ارائه 160 اثر در قالب شعر، داستان، نقاشي، روزنامه ديواري و بروشور به بيان نكات ايمني و بهينه سازي مصرف گاز پرداختند.

اكبرزاده معاون آموزش و پرورش استان در اين همايش ابراز داشت: مدرسه بهترين مكان جهت فرهنگسازي و نهادينه سازي فرهنگ مصرف ايمن و بهينه گاز مي باشد. در حال حاضر اطلاعات عمومي درخصوص ايمني در مصرف گاز و بهينه سازي بسيار منتشر مي گردد، يعني دانش لازم را افراد دارند اما بدليل سهل انگاري و ساده پنداري به اين مهم توجه كافي نمي شود و به دانسته هايمان جامه عمل نمي پوشانيم.

لذا اميدواريم اينگونه جلسات و همايش ها كمك كند اين سرمايه هاي ملي را قدر دانسته، اهميت بدهيم و درحفظ، نگهداري و درست استفاده كردن از آن اهتمام جدي داشته باشيم.

پناهي نژاد رئيس بهداشت ايمني و محيط زيست شركت گاز استان از همكاري بي شائبه آموزش و پرورش در برگزاري اين همايش تشكر نمود و به بيان نكات ايمني و صرفه جويي در مصرف گاز پرداختند و اعلام داشتند در حال حاضر بيشتر حوادث گازگرفتگي و خفگي بدليل عدم نصب دودكش در وسايل گازسوز، عدم باز بودن مسير دودكش يا نداشتن كلاهك H در بالاي پشت بام، تهويه نامناسب منزل، استفاده از اجاق خوراك پزي، بخاري هاي تبديلي و غيراستاندارد جهت گرمايش و نصب آبگرمكن يا اجاق تك شعله در حمام مي توان اشاره كرد.

شايان ذكر است در اين همايش دانش آموزان در قالب دكلمه، قصه گويي و نمايش به بيان نكات ايمني و صرفه جويي در مصرف گاز پرداختند.


 
تاریخ:
1392/11/08
تعداد بازدید:
628
منبع:
مهار تورم و رشد تولید
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت گاز خراسان شمالي ميباشد.
Powered by DorsaPortal