۱۴۰۲ دوشنبه ۲۰ آذر
مهار تورم و رشد تولید
جلسه بحران و پدافند غيرعامل استان
برگزاري جلسه بحران و پدافند غيرعامل استان به ميزباني شركت گاز خراسان شمالي
دومين جلسه كارگروه آب و انرژي در سال 97 با حضور اعضاء كميته و مهندس ثروتي مديركل پدافند غيرعامل استانداري در سالن جلسات شركت گاز برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي شركت گاز خراسان شمالي، دومين جلسه كارگروه آب و انرژي  به رياست مهندس ثروتي مديركل پدافند غيرعامل استانداري و با حضور مديران ارشد آب منطقه اي، خطوط انتقال گاز بجنورد، شركت توزيع برق، پخش فراورده هاي نفتي و آبفاي شهري به ميزباني شركت گاز استان تشكيل شد.

در اين جلسه موضوع هاي متعددي از قبيل حفاري هاي بدون اخذ استعلام، مشكلاتي حال حاضر و مشكلات احتمالي پيش رو بحث و بررسي شد و راهكارهايي براي پيشگيري و رفع آنها مطرح گرديد.

ميربلوكي مدير عامل شركت گاز استان به تهديدات خطوط لوله انتقال گاز ناشي از خاك برداري، ساخت و ساز غير مجاز و .. پرداخت و گفت: از دغدغه هاي مهم شركت گاز استان ساخت و ساز بدون مجوز در حريم خطوط انتقال و نيز حفاري هاي فاقد مجوز و بدون رعايت اصول ايمني مي باشد.

 
پدافند غيرعامل

وي در ادامه به بخشي از فعاليت هاي پيشرو شركت گاز در حوزه پدافند غيرعامل اشاره كرد و افزود: شركت گاز استان تاكنون موفق به خريد و تجهيز 5 دستگاه كانكس بحران و تخصيص آن به نواحي به ارزش 1280 ميليون ريال كرده و در طول سال حدود 47 مانور در سطح استان اجرا مي نمايد و همچنين از سال جاري مسئول پدافند غيرعامل و مديريت بحران در جلسات تهيه سناريو و مانور ها حضور دارد.

ثروتي مديركل پدافند غيرعامل استانداري، از شركت گاز به عنوان دستگاه همواره پيشتاز در همه امور ياد كرد و افزود:  استفاده از انرژي هاي نو و تجديد پذير براي تمامي دستگاه هاي دولتي الزامي است و براساس مصوبه هاي دريافتي، از ابتداي مهرماه امسال دستگاه هاي دولتي كه حداقل 20 درصد انرژي مصرفي خود را از انرژي خورشيدي و منابع تجديد پذير تامين نكرده باشند، برق مصرفي آن نهاد با تعرفه بالاتر محاسبه خواهد شد. همچنين دستگاههاي اجرايي بايستي برنامه هاي متناسب با هفته پدافند غيرعامل، از قبيل فرهنگ سازي، آموزش و اقدامات عملي در اين زمينه را بطور جد پيگيري  و اجرا نمايند.

در جلسه بعدي كارگروه كه به ميزباني شركت توزيع برق استان برگزار مي شود، پكيج برقي بسيار ارزان، كه در مواقع بحراني مي تواند مفيد باشد و خوشبختانه توسط مخترعِ  هم استاني ساخته شده بصورت مفصل معرفي گردد. اين پكيج مي تواند در اوقات كم باري برق را ذخيره و در زمان هاي پيك مصرف آن را استفاده كند؛ و در صورت تجاري سازي، توليد انبوه و استفاده عمومي باعث كاهش ريسك قطعي برق شود.

تاریخ:
1397/06/19
تعداد بازدید:
178
منبع:
مهار تورم و رشد تولید
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت گاز خراسان شمالي ميباشد.
Powered by DorsaPortal