۱۴۰۲ دوشنبه ۲۰ آذر
مهار تورم و رشد تولید
همزمان با نهمين روز از ايام الله دهه مبارك فجر؛ افتتاح متمركز 9 پروژه گازرساني شهرستان هاي شيروان و فاروج
9 پروژه گازرساني به شهرستان هاي شيروان و فاروج به طور متمركز با حضور استاندار، نمايندگان شهرستان هاي شيروان و فاروج در مجلس شوراي اسلامي و مديران و مسئولان استاني و شهرستاني به مناسبت دهه فجر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان خراسان شمالي، با حضور صالحي استاندار خراسان شمالي مراسم بهره برداري از 9پروژه گازرساني به روستاهاي شيروان و فاروج، جمعه 20 بهمن در روستاي بيگان از توابع بخش مركزي شيروان و روستاي استاد از توابع فاروج برگزار گرديد.

ميربلوكي صبح جمعه در آيين بهره برداري از 9 پروژه گازرساني به روستاهاي شهرستان هاي شيروان و فاروج( 6 روستا در شيروان و 3 روستا در فاروج) به مناسبت گراميداشت دهه فجر گفت: در اين پروژه ها 660 خانوار روستايي با 462 انشعاب و با اجراي 46 كيلومتر خط شبكه با اعتباري بالغ بر 29350 ميليون ريال از نعمت گاز طبيعي برخوردار شدند.

 

وي افزود: در شهرستان شيروان 6روستاي گازدار شده در 2 محور سرچشمه و سنجد مي باشد كه محور سرچشمه شامل روستاي اسطرخي، با 162خانوار و 113 انشعاب و اعتباري بالغ بر 8365 ميليون ريال و در محور سنجد روستاهاي حلوا چشمه، شناقي عليا، برزلان عليا، برزلان سفلي، پيره، با 325 خانوار و228 انشعاب و اعتباري بالغ بر 12801 ميليون ريال به بهره برداري رسيد و فقط عمليات گازرساني به 9 روستا در حال اجرا مي باشد و با بهره مندي اين 9 روستا با 824 خانوار، پرونده گازرساني به شهرستان شيروان در سال 97 بسته خواهد شد.

مديرعامل شركت گاز خراسان شمالي در ادامه افزود: در شهرستان فاروج 3روستاي گازدار شده در محور باش محله مي باشد كه شامل روستاي آق چشمه، آرمود آقاجي، كلاته شامير، با 173خانوار و 121 انشعاب و اعتباري بالغ بر 8184 ميليون ريال به بهره برداري رسيد و در حال حاضر عمليات گازرساني به 15 روستاي تابعه اين شهرستان با 966 خانوار در حال اجرا مي باشد و در سال 97 جشن پايان گازرساني به روستاهاي اين شهرستان برگزار مي گردد.

ميربلوكي در ادامه تصريح كرد؛ در حال حاضر ضريب نفوذ گاز طبيعي شهرستان شيروان و فاروج در دهه مبارك فجر به ترتيب 95 درصد و 90 درصد مي باشد.

محمدرضا صالحي استاندار خراسان شمالي در آيين افتتاح متمركز 9 پروژه گازرساني روستايي گفت: وظيفه ما نمايندگان دولت ايجاد زيرساخت هاي اوليه و مورد نياز براي مردم است. وي با اشاره به اينكه توسعه كشور از طريق توجه به روستاها امكان پذير است، گفت: الويت اصلي و اساسي دولت تدبير و اميد توسعه گازرساني اين مناطق است.
تاریخ:
1396/11/23
تعداد بازدید:
151
منبع: