۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۳ آذر
سال 1399، جهش تولید
برگزاري همايش ادبي مصرف ايمن و بهينه گاز در استان خراسان شمالي
اولين همايش ادبي مصرف ايمن و بهينه گاز به همت آموزش و پرورش شهرستان بجنورد و روابط عمومي شركت گاز استان برگزار گرديد.

 

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان خراسان شمالي؛ اين همايش با هدف آموزش مهارت هاي زندگي براي زيستن در اجتماع و نهادينه سازي صرفه جويي در مصرف گاز و استفاده صحيح وسايل گازسوز و بالتبع كاهش آمار فوت و پيامدهاي اجتماعي ناشي از استفاده نادرست از وسايل گازي برگزار گرديد.

اين برنامه آموزشي در مدارس مقطع اول دبيرستان اجرايي گرديد و دانش آموزان با ارائه 160 اثر در قالب شعر، داستان، نقاشي، روزنامه ديواري و بروشور به بيان نكات ايمني و بهينه سازي مصرف گاز پرداختند.

اكبرزاده معاون آموزش و پرورش استان در اين همايش ابراز داشت: مدرسه بهترين مكان جهت فرهنگسازي و نهادينه سازي فرهنگ مصرف ايمن و بهينه گاز مي باشد. در حال حاضر اطلاعات عمومي درخصوص ايمني در مصرف گاز و بهينه سازي بسيار منتشر مي گردد، يعني دانش لازم را افراد دارند اما بدليل سهل انگاري و ساده پنداري به اين مهم توجه كافي نمي شود و به دانسته هايمان جامه عمل نمي پوشانيم.

لذا اميدواريم اينگونه جلسات و همايش ها كمك كند اين سرمايه هاي ملي را قدر دانسته، اهميت بدهيم و درحفظ، نگهداري و درست استفاده كردن از آن اهتمام جدي داشته باشيم.

پناهي نژاد رئيس بهداشت ايمني و محيط زيست شركت گاز استان از همكاري بي شائبه آموزش و پرورش در برگزاري اين همايش تشكر نمود و به بيان نكات ايمني و صرفه جويي در مصرف گاز پرداختند و اعلام داشتند در حال حاضر بيشتر حوادث گازگرفتگي و خفگي بدليل عدم نصب دودكش در وسايل گازسوز، عدم باز بودن مسير دودكش يا نداشتن كلاهك H در بالاي پشت بام، تهويه نامناسب منزل، استفاده از اجاق خوراك پزي، بخاري هاي تبديلي و غيراستاندارد جهت گرمايش و نصب آبگرمكن يا اجاق تك شعله در حمام مي توان اشاره كرد.

شايان ذكر است در اين همايش دانش آموزان در قالب دكلمه، قصه گويي و نمايش به بيان نكات ايمني و صرفه جويي در مصرف گاز پرداختند.


 
تاریخ:
1392/11/08
تعداد بازدید:
540
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
سال 1399، جهش تولید
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت گاز خراسان شمالي ميباشد.
Powered by DorsaPortal