۱۴۰۳ پنج شنبه ۴ مرداد
جهش تولید با مشارکت مردم
استقرار سيستم مديريت دانش در شركت گاز
مديرعامل شركت گاز خراسان شمالي مطرح كرد: اجرايي كردن مديريت دانش در سازمان امري ضروري است
استقرار سيستم مديريت دانش در شركت گاز استان خراسان شمالي از مهر سال 97 آغاز گرديد.

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان خراسان شمالي، ميربلوكي مديرعامل شركت گاز استان با بيان اين مطلب گفت: استقرار سيستم مديريت دانش با برگزاري جلسات متعدد در خصوص فعاليتها و فرايندهاي شركت و مصاحبه با مديران و كارشناسان مرتبط با موضوع، توزيع پرسشنامه استاندارد، تهيه و تكميل چك ليست توسط تيم مشاور پروژه آغاز گرديد.

ميربلوكي تصريح كرد پس از شناسايي مشكلات مديريت دانشي، مطالعه اي بر الگوها و مدلهاي مناسب در زمينه استقرار مديريت دانش با تاكيد بر سازمانهاي مشابه انجام شد و با ارزيابي بلوغ آمادگي شركت گاز استان در مديريت دانش بر مبناي مدل KMMM ، نهايتا سطح بلوغ مديريت دانش در شركت گاز خراسان شمالي در سند شناخت سطح 2 تعيين گرديد.

وي در ادامه افزود: با طراحي ساختار و تشكيل دبيرخانه مديريت دانش، رويه هاي مديريت دانش، آيين نامه ها و دستورالعمل انگيزشي و اركان مديريت دانش و انجمن هاي خبرگي تهيه و تدوين شد و دبيرخانه مديريت دانش ضمن راهبري پروژه توامان اقدام به فرهنگسازي از قبيل توزيع خبرنامه، چاپ پوستر و نصب بنر و برگزاري دوره هاي آموزشي از قبيل "آشنايي با مديريت دانش"، "دانش نويسي و تجربه نگاري شخصي" و "نرم افزار مديريت دانش" برگزار نمود.

مديرعامل شركت گاز خراسان شمالي ادامه داد: امروز موضوع مديريت دانش در شركت گاز بسيار پررنگ شده و بنابراين اجرايي كردن اين موضوع در سازمان كه عمدتا با پروژه هايي بزرگ در ارتباط است، ضروري به نظر مي رسد.

وي تصريح كرد: يكي از كمبودهاي شركت، در ساليان گذشته ثبت نكردن تجاربي بوده كه كارشناسان و متخصصان در انجام پروژه هاي عمراني كسب كرده كه با بازنشسته شدن و اتمام پروژها، اين مهارت ها نيز به فراموشي سپرده شده است و حفظ و مستندسازي دانش متخصصان، سبب انتقال تجربه ها به نسل هاي آينده در يك سازمان مي‌شود.

مديرعامل شركت گاز خراسان شمالي ادامه داد در فاز نهايي پروژه، دبيرخانه مديريت دانش در نظر دارد ضمن برگزاري دوره هاي بازآموزي آشنايي با مفاهيم مديريت دانش و دانش نويسي اقدام به استخراج دانش از 60 نفر از كاركنان امور بهره برداري نموده و در بانك اطلاعاتي و نرم افزار مديريت دانش ثبت نمايد.

تاریخ:
1398/03/22
تعداد بازدید:
146
منبع:
جهش تولید با مشارکت مردم
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت گاز خراسان شمالي ميباشد.
Powered by DorsaPortal