۱۴۰۳ جمعه ۲۴ فروردين
جهش تولید با مشارکت مردم
گازرساني به صنايع
80 درصد مصرف سوخت مايع صنايع و و احدهاي عمده استان خراسان شمالي به گاز تبديل شد
ميربلوكي مديرعامل شركت گاز خراسان شمالي بيان كرد: در راستاي مصوبه شوراي اقتصاد، با اتمام گازرساني به صنايع مشمول 4 ميليون و 489 هزار ليتر سوخت مايع با گاز جايگزين شد.

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان خراسان شمالي، ميربلوكي مديرعامل شركت بيان كرد: اين شركت براساس هدف استراتژيك "رشد حجم جايگزين در صنعت" براساس ابلاغ مصوبه شوراي اقتصاد، گازرساني به واحدهاي صنعتي و توليدي با تخصيص حداكثر 240 ميليون تومان يارانه جهت اجراي خط اختصاصي از سال 96 در دستور كار اين شركت قرار گرفت براين اساس طبق هماهنگي به عمل آمده با شركت پخش فراورده هاي نفتي ميانگين سوخت مايع مصرفي طي 3 سال واحدهاي عمده و صنعتي مورد بررسي قرار گرفت و 105 واحد از 112 واحد عمده و صنعتي مشمول دريافت يارانه اجراي خط اختصاصي شدند.

مديرعامل شركت گاز خراسان شمالي تصريح كرد: 13 مورد واحد عمده و صنعتي با ميانگين مصرف سوخت مايع 2/088 ميليون ليتر در سال 96 از نعمت گاز بهره مند گرديدند و 54 واحد عمده و صنعتي ديگر نيز تا 2 ميليون و 400 هزار ليتر مصرف سوخت مايع گازدار شدند.

ميربلوكي افزود: با توجه به توسعه گازرساني در استان به منظور محروميت زدايي و توزيع عادلانه انرژي در استان، گازرساني به روستاهاي استان با ضريب نفوذ 98/5 درصد رو به اتمام مي باشد و تنها عمليات گازرساني به 9 روستا باقي مانده است كه به دليل تداخل با پروژه هاي اداره راه و شهرسازي طول كشيده است.

وي در ادامه گفت: زيرساخت احداثي شركت جهت گازرساني به روستاها با نگاه اقتصادي و سرمايه اي به گونه اي طرح ريزي شده تا از اين انرژي پاك به عنوان موتور محركه صنايع و واحدهاي توليدي استان نيز بهره گرفته شود .

تاریخ:
1398/01/27
تعداد بازدید:
132
منبع:
جهش تولید با مشارکت مردم
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت گاز خراسان شمالي ميباشد.
Powered by DorsaPortal