۱۴۰۳ جمعه ۲۴ فروردين
جهش تولید با مشارکت مردم
پرداخت بيش از 95 درصد از تعهدات شركت ملي گاز ايران به آموزش و پرورش
مدير مالي و ذي‌حساب شركت ملي گاز ايران: پرداخت بيش از 95 درصد از تعهدات شركت ملي گاز ايران به آموزش و پرورش در سال‌هاي اخير
با اهتمام شركت ملي گاز ايران، بيش از 95 درصد از تعهدات اين شركت به وزارت آموزش و پرورش طي سال‌هاي 94 تا پايان آذر 97 انجام و مبلغ 1164 ميليارد تومان به اين وزارتخانه جهت نوسازي و تجهيز مدارس به سامانه‌هاي گرمايشي پرداخت شده است.
به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، سيدمحمدحسين حسيني، مدير مالي و ذي‌حساب شركت ملي گاز ايران با بيان اين مطلب، اظهار داشت: مطابق با قوانين، شركت ملي گاز ايران مي بايست از محل وصول عوارض گازرساني، نسبت به پرداخت 20 درصد از اين عوارض به سازمان نوسازي، توسعه و تجهيزات مدارس كشور اقدام نمايد كه تا كنون بطور كامل به اين تعهدات عمل نموده است.  
وي در ادامه، افزود: بدين ترتيب، طي سال‌هاي 94 تاكنون از مجموع 1230 ميليارد تومان سهم عوارض مدارس، مبلغ 1164 ميليارد تومان كه معادل بيش از 95 درصد تعهدات مي باشد به اين وزارتخانه پرداخت شده است.
حسيني با بيان اين كه 5 درصد باقي‌مانده نيز عمدتاً به دليل عدم پرداخت برخي از مطالبات شركت توسط مشتركان عمده است، اظهار داشت: اين مبالغ و مطالبات كه معمولاً در هر سال مالي وجود داشته، به سال آينده موكول مي‌شود كه طبيعتاً مبلغ مذكور نيز پس از وصول مطالبات، به سرعت پرداخت خواهد شد.
مدير مالي و ذي‌حساب شركت ملي گاز ايران ادامه داد: از ابتداي سال 97 تاكنون نيز در مجموع، مبلغ 212 ميليارد تومان به وزارت آموزش و پرورش پرداخت شده كه 186 ميليارد آن مربوط به امسال و الباقي آن، بدهي سال گذشته بوده كه امسال تسويه گرديد.
وي با اشاره به مشكلات اقتصادي و مالي كشور در سال جاري، تصريح كرد: موضوع كمك به آموزش و پرورش و توسعه و تعالي اين سازمان كه تربيت‌كننده نسل آينده است، از اولويت‌هاي وزارت نفت و شركت ملي گاز ايران بوده و بر همين مبنا، با اتخاذ رويكردهاي مالي مناسب، اين شركت به تمام تعهدات خود مطابق قانون عمل كرده است.
حسيني در پايان با ابراز تأسف و تاثر از حادثه آتش‌سوزي كلاس درس در زاهدان و جان باختن تعدادي از فرزندان عزيز اين مرز و بوم، خاطرنشان كرد: اميدواريم كه وزارت آموزش و پرورش با بهره گيري از اين منابع مالي و ساير منابع برنامه‌ريزي شده، بتواند زمينه تحصيل، تعليم و تعلم بي‌دغدغه فرزندان ايران عزيز را بيش از گذشته فراهم آورده و در عين حال، ضمن رفع زمينه‌هاي خطر و ارايه آموزه‌هاي لازم به دانش‌آموزان عزيز، زمينه اعتلاي فرهنگ استفاده صحيح، ايمن و بهينه از منابع و تجهيزات و وسايل نفتي و گازي و ... را ايجاد كرده تا در آينده، ديگر شاهد بروز اين حوادث نباشيم.
تاریخ:
1397/10/05
تعداد بازدید:
207
منبع:
جهش تولید با مشارکت مردم
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت گاز خراسان شمالي ميباشد.
Powered by DorsaPortal