۱۴۰۳ پنج شنبه ۲۸ تير
جهش تولید با مشارکت مردم
برگزاري مانور سراسري زلزله
برگزاري مانور سراسري زلزله و ايمني مدارس با مشاركت فعال اداره گاز شهرستان بجنورد
همزمان با سراسر كشور بيستمين مانور زلزله وايمني در مدارس با حضور پررنگ اداره گاز و دستگاه هاي عضو ستاد بحران مركز استان؛ مسئولان و دانش آموزان در هنرستان كاردانش انديشه بجنورد روز 7 آذر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان خراسان شمالي، رجب زاده معاون هماهنگي امور عمراني استانداري ضمن تشكر از كليه دستگاه هاي اجرايي كه در اين مانور مشاركت داشته اند افزود: با توجه به اينكه آموزش از اهميت خاصي برخودار است مي توان آموزش را مقدمه اي براي كاهش تلفات به شمار آورد و افزود خوشبختانه در اين مانور نكات آموزش داده شده به خوبي رعايت شد.

مديركل مديريت بحران خراسان شمالي نيز با تأكيد بر اهميت آموزش و گسترش اين طرح به‌سوي نهادهاي و سازمان‌هاي ديگر گفت: برنامه‌ريزي‌شده تا در آينده مانورهاي زلزله از حالت مدرسه محور خارج و بتوان محلات مجاور مدارس را نيز در طرح مانور زلزله و نحوه مواجهه با آن دخيل كرد تا روند آموزش مردمي نيز گسترده شود.

احسان ابهري، رئيس اداره گاز شهرستان بجنورد از مهمترين اهداف حضور در اين مانور اظهار داشت: ، تمرين انجام واكنش سريع در صورت وقوع حادثه و سرعت عمل در قطع گاز منطقه آسيب ديده، تمرين و آمادگي نيروهاي كمك كننده در بحران و چگونگي عملكرد آنان، اجراي فرآيند مقابله با بحران، بررسي مديريت بحران تمرين ترميم نواحي آسيب ديده و هماهنگي جهت تامين قطعه اضطراري از انبار ديگر نواحي گازرساني از مهمترين اهدفي بود كه ناحيه گازرساني بجنورد به منظور آمادگي كامل در بحران در اين مانور حاضر بود.

ابهري اضافه كرد: در مانور زلزله تلاش مي شود علاوه بر دو راهكار مهم يعني پناه گيري و خروج اضطراري، ايمني ساختمان هاي مدارس نيز مورد توجه قرار گيرد.

 
manovre zelzele
تاریخ:
1397/09/11
تعداد بازدید:
155
منبع:
جهش تولید با مشارکت مردم
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت گاز خراسان شمالي ميباشد.
Powered by DorsaPortal