۱۴۰۳ پنج شنبه ۴ مرداد
جهش تولید با مشارکت مردم
رعايت نكات ايمني در مصرف گاز هزينه ندارد
مديرعامل شركت گاز استان خراسان شمالي گفت: با شروع فصل سرما و بکارگیری وسایل گرمایشی لازم است مشترکين با رعایت صرفه‌جویی در مصرف گاز طبيعي، نکات ایمنی را هنگام استفاده از وسایل گازسوز رعایت کنند.
 

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان خراسان شمالي؛ تقي نژاد مديرعامل شركت گاز استان با اشاره به افزايش مصرف گاز طبيعي به تبع سرد شدن دماي هوا ، بيان داشت: مصرف گاز در روزهاي سرد افزايش مي يابد و اين مساله نياز به رعايت نكات ايمني و صرفه جويي در مصرف گاز طبيعي دارد.

تقي نژاد ضمن تاکید بر استفاده از بخاری های استاندارد برای گرم کردن منازل و محل کار، اظهار داشت: اطمینان از سلامت کارکرد و استاندارد بودن دودکش و دقت در نصب اتصالات لوازم گازسوز، از راه های پیشگیری از خطر نشت گاز است.

تقي نژاد با تاکید بر استفاده نکردن از بخاری‌های بدون دودکش در محیط‌های مسکونی بسته، خاطرنشان کرد: آبی نبودن شعله بخاری، داغ نبودن بالاي لوله بخاري و نامطبوع بودن فضای منزل نشانه خطر است و باید در این گونه مواقع ارتفاع دودکش و مسیر آنرا کنترل کرده یا از افراد متخصص و یا تماس با 194 در این باره درخواست راهنمایی و کمک شود.

ايشان با اشاره به اينكه ميزان درجه حرارت استاندارد در منازل 18 تا 21 درجه سانتيگراد مي باشد كه همان دماي رفاه است بيان داشت: از جمله دلايل گازگرفتگي و خفگي مي توان به عدم نصب دودكش در وسايل گاز سوز چه در بخاري و چه در آبگرمكن، عدم باز بودن مسير دودكش يا نداشتن كلاهك H در بالاي پشت بام، تهويه نامناسب منزل، استفاده از اجاق خوراك پزي ، بخاري هاي تبديلي و غير استاندارد جهت گرمايش و نصب وسايل گرمازا در حمام مي توان اشاره نمود.

تقي نژاد با بیان اینکه هر سال با آغاز فصل سرد سال بر اثر بی‌احتیاطی و رعایت نکردن اصول ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی به‌ ویژه بخاری و آبگرمکن، تعدادی از هموطنان جان خود را به علت مسمومیت با گاز منوکسید کربن از دست می‌دهند، نسبت به مرگ‌آور بودن قرار دادن دودکش بخاری در سطل آب هشدار داد و گفت: مشترکان گاز طبيعي با رعایت کامل اصول ایمنی در استفاده از وسایل گازسوز، انشاءا... سالي بدون حادثه را پشت سر گذارند.

شايان ذكر است مشتركين محترم مي توانند با مراجعه به سايت شركت گاز خراسان شمالي به آدرس www.nigc-nkgc.ir قسمت خطرات و ايمني، جهت بازآموزي نكات ايمني و پاسخگويي به سوالات از قبيل نقش دريچه كولر در انتشار گازهاي سمي، خطرات استفاده از شومينه جهت گرمايش و ... براي خود و خانواده اقدام نمايند
تاریخ:
1392/07/15
تعداد بازدید:
1010
منبع:
جهش تولید با مشارکت مردم
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت گاز خراسان شمالي ميباشد.
Powered by DorsaPortal