۱۴۰۳ پنج شنبه ۴ مرداد
جهش تولید با مشارکت مردم
گازرساني شهرستان راز و جرگلان
افزايش ضريب نفوذ گاز طبيعي در شهرستان راز و جرگلان از 65 درصد به 90 درصد
همزمان با آغاز هفته دولت با حضور استاندار خراسان شمالي در شهرستان مرزي راز و جرگلان با بهره برداري از 21پروژه گازرساني ضريب نفوذ گاز طبيعي از دهه فجر 96 تاكنون از 65 درصد به 90 درصد رسيد.

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان خراسان شمالي، آيين بهره برداري از پروژه هاي گازرساني با روشن كردن مشعل گاز توسط دكتر خباز مقام عالي دولت در مسجد دهستان باغلق برگزار شد.

 خباز استاندار خراسان شمالي با بيان اينكه تا ابتداي روي كار آمدن دولت تدبير و اميد در شهرستان راز و جرگلان هيچ اقدامي براي گازرساني انجام نشده بود؛ ولي امروز با نگاه ويژه دولت 90 درصد خانوار روستايي اين شهرستان از نعمت گاز برخوردار هستند.

استاندار خراسان شمالي با بيان اينكه در حوزه گازرساني اقدامات خوبي انجام شده گفت: فعاليت هاي شركت ملي گاز در گازرساني به روستاهاي دور افتاده و صعب العبور در استان قابل تقدير است و ان شاالله سال 1397 را اتمام گازرساني به روستاهاي استان خراسان شمالي مي توان اعلام كرد.

مهندس اكبري نماينده مردم 5 شهرستان استان در مجلس شوراي اسلامي هم گفت: در آستانه 40 سالگي انقلاب شاهد خدمات رساني به مناطقي هستيم كه ارائه خدمات در اين مناطق با توجه به دور دست و محروم بودن، قابل تصور نيز نبود.

ميربلوكي در مراسم بهره برداري از پروژه گازرساني به روستاهاي شهرستان رازوجرگلان به مناسبت گراميداشت هفته دولت اظهار كرد: در اين پروژه ها 4 هزار و 104 خانوار روستايي با 2 هزار و 672 انشعاب و با اجراي 161 كيلومتر خط شبكه و با اعتباري بالغ بر 160 ميليارد ريال از نعمت گاز طبيعي برخوردار شدند.

وي افزود: 21روستاي گازدار شده در 4 محور شامل: "فاز 1،كلاته ابريشم، بك پولاد  و فاز 3" مي باشد كه محور "فاز 1"شامل روستاي بشدره با 153خانوار و 108 انشعاب و اعتباري بالغ بر 7264ميليون ريال و در محور "بك پولاد" نيز روستاهاي گنبدلي، باغلق، گز، بك پولاد و تش نفس با 1555 خانوار و  923انشعاب و اعتباري بالغ بر 43819ميليون ريال؛ و در محور "كلاته ابريشم" شامل روستاهاي قوري دره، كلاته ابريشم، كلاته بهار، حسين آباد، اشرف دره، كلاته كاريز با 1085 خانوار و 779 انشعاب و اعتباري بالغ بر 72236 ميليون ريال و در محور "فاز 3" روستاي حصارچه پايين، حصارچه بالا، قزل، قره پارچق، علي آباد، حبك، كيلو پنجه، كرپشلي عليا و كرپشلي سفلي(باغي)  با 1311 خانوار و 862 انشعاب و با اعتباري بالغ بر 39817 به بهره برداري رسيد.

مدير عامل شركت گاز خراسان شمالي بيان كرد : هم اكنون عمليات گازرساني 10روستاي باقيمانده اين شهرستان در حال اجرا مي باشد و در ادامه تصريح كرد؛ ضريب نفوذ گاز طبيعي شهرستان راز و جرگلان تاكنون به 90 درصد رسيده است.

راز و جرگلان

 
تاریخ:
1397/06/05
تعداد بازدید:
260
منبع:
جهش تولید با مشارکت مردم
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت گاز خراسان شمالي ميباشد.
Powered by DorsaPortal