۱۴۰۳ چهارشنبه ۲۷ تير
جهش تولید با مشارکت مردم
بهره مندي 74 پروژه گازرساني با 337 ميليارد ريال اعتبار در هفته دولت 97
مديرعامل شركت گاز استان خراسان شمالي اعلام كرد: بهره مندي 74 پروژه گازرساني با 337 ميليارد ريال اعتبار در هفته دولت 97
ميربلوكي ضمن تبريك هفته دولت و گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر و شهداي 8 سال حماسه و ايثار از افتتاح 74 پروژه شامل گازرساني به 55 روستا، 3 شهرك صنعتي و 14 واحد عمده و صنعتي و اتمام احداث 2 ساختمان پست امداد با صرف 337 ميليارد ريال اعتبار از محل منابع داخلي شركت ملي گاز ايران خبرداد.

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان خراسان شمالي، به منظور گراميداشت هفته دولت و اطلاع رساني فعاليتهاي دولت، مهندس ميربلوكي مدير عامل شركت گاز استان خراسان شمالي صبح امروز( 29 مرداد) در نشست خبري در جمع كثيري از خبرنگاران صدا وسيما، روزنامه هاي محلي، سراسري و خبرگزاريها ضمن ارائه گزارش فعاليت هاي گاز رساني اين شركت به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

ايشان افزودند: گاز بعنوان يكي از مهمترين عوامل از مجموعه زيرساخت هاي توسعه پايدار و زمينه ساز تأمين انرژي مردم و سرمايه گذاري در بخش صنعت، بسترساز فرصت هاي شغلي محسوب مي شود.

ميربلوكي با اشاره به موفقيت هاي اين شركت در زمينه ارائه خدمات گاز رساني در استان گفت : با همت و پشتكار پرسنل صديق شركت، پايان عمليات گازرساني به 55 روستا در 10محور شاهد هستيم و تعداد روستاهاي بهره مند از نعمت گاز به 725 روستا رسيده است؛ از 55 روستاي گازرساني شده 4 روستا در بجنورد، راز و جرگلان 21 روستا، شهرستان مانه و سملقان 14 روستا، در شهرستان شيروان 5 روستا، فاروج 6 روستا و شهرستان جاجرم 5 روستا از نعمت گاز طبيعي برخوردار شدند. 323 ميليارد ريال اعتبار جهت اجراي 410 كيلومتر شبكه و 5153 انشعاب از محل منابع داخلي شركت تامين شده است تا 7220 خانوار روستايي ديگر از گرماي فرح بخش گاز بهره مند شود.

 

ايشان افزودند: با بهره مندي 14 روستا در مانه سملقان و 5 روستا در جاجرم ، اين دوشهرستان سبز مي باشد و پرونده گازرساني به روستاهاي واجد شرايط قانوني در اين شهرستان ها بسته مي شود

ميربلوكي مديرعامل شركت گاز خراسان شمالي درخصوص گازرساني به شهرك ها و واحد هاي عمده و صنعتي بيان كرد: 3 شهرك صنعتي  و 14 واحد عمده و صنعتي با اعتبار 9300 ميليون ريال به شبكه گاز پيوستند تا گاز سرمايه ملي بعنوان موتور محركه استان بكار گرفته شود. ضمن اينكه گازرساني به 7 واحد عمده و صنعتي در قالب مصوبه شوراي اقتصاد صورت پذيرفته وموجب جايگزيني گاز با 563 هزار ليتر سوخت مايع با گاز در واحد هاي عمده و صنعتي استان شد.

ضريب نفوذ گاز طبيعي در روستا ها به 97% رسيد

مير بلوكي مدير عامل شركت با اشاره به گازرساني به 435 روستا در دولت هاي يازدهم و دوازدهم افزود: با گازرساني به اين 435 روستا ضريب نفوذ گاز از 49% به 97 درصد رسيده است كه رشد چشمگيري مشاهده مي گردد. ضمن اينكه با برنامه ريزي و مديريت صحيح پروژه ها مي توان با افتخار اعلام كرد ضريب نفوذ در روستاهاي تابعه همه شهرستان ها حداقل 90% مي باشد كه اين نشان از توسعه گازرساني متوازن و عادلانه در كل استان است.

اجراي 215.3 كيلومتر خط انتقال پس از تشكيل استان

مدير عامل شركت گاز استان با اشاره به اجراي زيرساخت مناسب پس از تشكيل استان بيان كرد: تا قبل از تشكيل استان تنها 94 كيلومتر خط انتقال جهت گازرساني به اسفراين، گرمه و جاجرم اجرا شده بود اما پس از تشكيل استان 215.3 كيلومتر خطوط انتقال در اقطار مختلف در سطح استان اجرا گرديد كه امكان گازرساني به شهر ها ، روستاها و صنايع استان را مقدور ساخت. در حال حاضر بمنظور پايداري فشار گاز منطقه و امكان گازرساني به طرح هاي توسعه اي كارخانه آلوميناي جاجرم، اجراي خط انتقال بقطر 16اينچ و بطول 51 كيلومتر (منشعب شده از خط انتقال 42 اينچ ميامي به دشت شاد) پس از اخذ مجوز هاي لازم آغاز خواهد شد.

ايشان افزودند: در ابتداي تشكيل استان 968 كيلومتر شبكه تغذيه و توزيع در استان اجرا شده بود اين ميزان در ابتداي دولت يازدهم به 3636 كيلومتر رسيد در حال حاضر 7055 كيلومتر شبكه در سرتاسر استان وظيفه انتقال گاز به مشتركين را برعهده دارد كه رشد توسعه زير ساخت ها و شبكه ها طي سال هاي اخير بسيار چشمگير مي باشد.

تاریخ:
1397/05/29
تعداد بازدید:
412
منبع:
جهش تولید با مشارکت مردم
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت گاز خراسان شمالي ميباشد.
Powered by DorsaPortal