۱۴۰۳ پنج شنبه ۲۸ تير
جهش تولید با مشارکت مردم
آماده‌باش شركت گازخراسان شمالي در مناطق زلزله‌زده
به گزارش روابط عمومي شركت گاز خراسان شمالي،نيروهاي اين شركت در استان خراسان شمالي در آماده باش كامل هستند تا در صورت هرگونه مشكل در مناطق زلزله زده نسبت به رفع مشكل اقدام كنند.

به گزارش روابط عمومي شركت گاز خراسان شمالي،نيروهاي اين شركت در استان خراسان شمالي در آماده باش كامل هستند تا در صورت هرگونه مشكل در مناطق زلزله زده نسبت به رفع مشكل اقدام كنند.ميربلوكي مديرعامل شركت گاز خراسان شمالي، درباره وضعيت گازرساني به مناطق زلزله زده افزود: تاكنون قطعي گاز و سانحه مرتبط با گاز بر اثر حادثه زلزله در مناطق حادثه ديده خراسان شمالي گزارش نشده است.

وي افزود: بررسي ها نشان مي دهد كه مشكلي مربوط به گاز در مناطق مسكوني و ساير بخش ها وجود ندارد و با اشاره به اينكه خوشبختانه زلزله شب گذشته هيچ گونه خسارتي به تاسيسات گازرساني در مناطق زلزله زده استان نداشته، از آمادگي لازم نيروهاي اين شركت در برابر هرگونه حوادث غير مترقبه خبر داد.

ميربلوكي اظهار داشت: در پي وقوع زلزله 4.7 ريشتر در حوالي شهر پيش قلعه و 22 كيلومتري بجنورد، به فاصله چند دقيقه پس از وقوع زمين لرزه فراخوان حضور نيروهاي امدادي و تعميراتي اداره گاز شهرستان‌هاي بجنورد و مانه و سملقان به منظور بررسي، اطلاع‌يابي از ميزان آسيب ديدگي احتمالي تاسيسات و ايجاد آمادگي لازم در نيروها صورت پذيرفت.

مديرعامل شركت گاز استان خراسان شمالي با تاكيد بر حفظ آمادگي نيروها و تجهيزات لازم در زمان بحران اظهار داشت: با توجه به سابقه وقوع زمين لرزه در استان ، حفظ آمادگي نيروها و پيشگيري از هرگونه حوادث احتمالي مهمترين برنامه اجرايي در مديريت صحيح بحران خواهد بود.

ميربلوكي ضمن قدرداني از همكاري و تعامل به موقع و مطلوب كاركنان شركت گاز استان در بحث مديريت بحران، از تمام هم استاني‌ها در مناطق زلزله زده به ويژه روستاهاي كانون زلزله درخواست كرد تا در اسرع وقت نسبت به كنترل اتصالات گاز و دودكش وسايل گازسوز خود اقدام كنند.

 وي در ادامه به چند توصيه ايمني اشاره كرد و اقداماتي هم استاني هاي عزيز بايد  بعد از وقوع زلزله رعايت كنند

-در چند ساعت نخستين پس اززلزله و تا قبل از بررسي سيستم لوله كشي ازگاز استفاده نكنيد

 - امكان شكستگي لوله ها ي گاز در هنگام وقوع زلزله وجود دارد ، بنابراين پس از وقوع زلزله در اولين فرصت اقدام به بستن شير اصلي گاز نماييد .

 -در هنگام زلزله به علت حركت زمين وتكان هاي وارده احتمال اينكه اتصالات سست شود و نشتي گاز به وجود بيايد قوي است ،چنانچه بوي كاز را استشمام كرديد ابتداشير اصلي گاز را ببنديدو سپس موضوع را به شركت گاز اطلاع دهيد .

- درهنگام زلزله امكان واژگون، مسدود و افتادن دود كش وجود داردبنابراين بعد اززلزله دودكشهاي منزل رابازرسي نماييد .

 -مجراي دودكش (هواكش) را از نظرآسيب‌ديدگي بازرسي كنيد؛ صدمات و آسيب‌هاي كوچك  مي‌تواند باعث بروز يك آتش‌سوزي گردد

-اگر بوي گاز استشمام كرديد، شير اصلي گاز را ببنديد و  فوراً محل را ترك كنيد.

-شير اصلي گاز را از بيرون ببنديد، اگر بنا به هر دليل، گاز را قطع كرديد، سپس با رعايت ايمني بايد جريان گاز را مجددا برقرار كنيد.

 -تأسيسات را بازرسي‌كنيد؛ نشتي‌ گاز را بررسي‌كنيد؛ در صورت استشمام بوي گاز، يا نشت گاز يك پنجره را بازكنيد و فوراً ساختمان را ترك كنيد.

-پس از وقوع زلزله هرگزجرقه آتش و يا جرقه الكتريكي ايجاد نكنيد چون اگر نشتي گاز وجود داشته باشد مي تواند باعث انفجار گردد .

-در صورت احساس بوي گاز از زدن كليدهاي برق و يا روشن كردن وسايل برقي و گازي اكيداً خودداري كنيد. زيرا ممكن است توليد جرقه كند و گاز ناشي از لوله‌هاي شكسته شده را مشتعل سازد

-از روشن كردن كليدهاي برق اجتناب كنيد و اگر بوي گاز در فضا استنشاق شود نبايد به هيچ عنوان از كبريت، فندك و دستگاه‌هاي با شعله باز استفاده شود.

-در صورت بروز مشكل با شماره 194 امداد گاز تماس بگيريد

تاریخ:
1396/07/26
تعداد بازدید:
157
منبع:
جهش تولید با مشارکت مردم
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت گاز خراسان شمالي ميباشد.
Powered by DorsaPortal