۱۴۰۳ چهارشنبه ۲۷ تير
جهش تولید با مشارکت مردم
مديرعامل شركت گاز استان خراسان شمالي: با شروع فصل سرما ، رعايت نكات ايمني در مصرف گاز ضروري است.
به گزارش روابط عمومي شركت گاز خراسان شمالي، عرب مقصودي مدير عامل شركت با اشاره به سرد شدن هوا و شروع استفاده از لوازم گرمايشي ، اظهار داشت: لزوم آموزش اقدامات پيشگيرانه از حوادث گاز طبيعي به مشتركين در فصل سرما سرلوحه اهداف شركت گاز استان قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومي شركت گاز خراسان شمالي، عرب مقصودي مدير عامل شركت با اشاره به سرد شدن هوا و شروع استفاده از لوازم گرمايشي ، اظهار داشت: لزوم آموزش اقدامات پيشگيرانه از حوادث گاز طبيعي به مشتركين در فصل سرما سرلوحه اهداف شركت گاز استان قرار گرفته است.

مدير عامل شركت گاز استان خراسان شمالي با اشاره به اينكه با توجه به بررسي‌هاي صورت گرفته از سوي هواشناسي، زمستان سردي براي استان پيش‌بيني مي‌شود، افزود: افزايش مصرف گاز با ميزان سردي هوا رابطه متقابل دارد، لذا پيش‌بيني مي‌شود با حجم گسترده‌اي از مصرف گاز روبرو شويم.بگونه اي كه در فصل سرما افزايش ميزان مصرف گاز در مصارف خانگي به پنج تا شش برابر در فصل گرما، افزايش مي يابد.

عرب مقصودي با بيان اينكه، گاز طبيعي سوختي ارزان، سريع‌الوصول و پاك است، اظهار كرد: استفاده از گاز طبيعي نه تنها رفاه را به ارمغان مي‌آورد، بلكه باعث رونق اقتصادي جامعه نيز مي‌شود.

مدير عامل شركت گاز استان خراسان شمالي با اشاره به اينكه مشتركين در هنگام نصب وسايل گازسوز خود، بايد نكات ايمني را براي جلوگيري از صدمات جاني و مالي رعايت كنند، اذعان كرد: در صورت رعايت نكات ايمني در نصب وسايل گازسوز مي‌توان از هرگونه حادثه يا اتفاق ناگواري جلوگيري كرد.

عرب مقصودي حصول اطمينان از درست كار كردن وسايل گاز سوز را نكته اي قابل توجه دانست و ادامه داد: مصرف كنندگان بايد حتما وسايل گازسوز خود را به متخصصين امر و بازرسين جهت كنترل و رفع عيب نشان دهند.

وي با بيان اينكه در منازلي كه از بخاري به عنوان وسيله گرم كننده استفاده مي‌كنند، اطمينان از بازبودن مسير دودكش يك امر مهم و حياتي است، گفت: براي مطمئن بودن از صحت اين امر، بايد وزنه‌اي را از مسير دودكش به پايين به وسيله‌ي نخ يا طنابي هدايت كرد، اگر وزنه در محل ورودي دودكش در داخل اتاق مشاهده شد، مسير باز است، در غير اينصورت مسير مسدود بوده و بايد آن را باز كرد.

مدير عامل شركت گاز استان خراسان شمالي نصب لوله بخاري را نيز يكي از حياتي‌ترين مراحل استفاده از بخاري دانست و تأكيد كرد: لوله بخاري بايد فلزي باشد و نبايد از لوله‌هاي آكاردئوني استفاده كرد، همچنين بايد از محكم بودن لوله دودكش به‌ وسيله گازسوز و ديوار اطمينان حاصل شود.

عرب مقصودي با اشاره به اينكه شيلنگ اتصال از وسيله گاز سوز به لوله گاز بايد از نوع استاندارد انتخاب شود، افزود: شيلنگ بايد از نوع مخصوص گاز انتخاب شود و حداكثر يك متر و20 سانت باشد.و بايستي محل دو اتصال را به ‌وسيله بست محكم كرد و به وسيله كف صابون از عدم نشت آن مطمئن شد.

مديرعامل شركت گاز استان خراسان شمالي ادامه داد: بعد از روشن كردن وسيله گازسوز يا بخاري بايد از گرم بودن لوله دودكش مطمئن شد در صورتي كه لوله دودكش سرد باشد، مكش معكوس گاز co صورت گرفته و خطر مرگ براي ساكنين منازل مسكوني خواهد داشت.

وي با ذكر اين نكته كه اغلب حوادث ناگوار بر اثر نصب نادرست دودكش و بسته بودن مسير آن صورت مي‌گيرد، گفت: براي جلوگيري از تكرار اين حوادث لازم است، كه دودكش تا پشت بام امتداد داشته باشد و از رد كردن آن از داخل پنجره يا قراردادن آن در آب جلوگيري كرد.

 

 

مدير عامل شركت گاز استان خراسان شمالي با ابراز تأسف از مرگ هموطنان به علت عدم توجه آنان در نصب صحيح دودكش، افزود: در نصب دودكش ها حتماً بايد از كلاهك H استفاده شود.

عرب مقصودي در پايان با بيان اينكه، در اماكني كه از سيستم حرارت مركزي استفاده مي‌كنند، كنترل موتورخانه يك امر ضروري است، ابراز اميدواري كرد؛ كه با رعايت توصيه‌هاي ايمني توسط مردم، حوادث ناگوار ناشي از استفاده نادرست از گاز به حداقل رسيده و با صرفه‌جويي در آن شكرانه اين نعمت الهي را به جا آوريم.

تاریخ:
1394/08/03
تعداد بازدید:
377
منبع:
جهش تولید با مشارکت مردم
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت گاز خراسان شمالي ميباشد.
Powered by DorsaPortal