جستجو
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۸ تير
تاریخ
اخبار
پيشتازي شركت گاز خراسان شمالي در تصفيه و بازيافت پساب بهداشتي در بين ادارات استان پيشتازي شركت گاز خراسان شمالي در  تصفيه و بازيافت پساب بهداشتي در بين ادارات استان
شركت گاز استان خراسان شمالي با بكارگيري پكيج توليد داخلي تصفيه پساب بهداشتي در ساختمان امور كالا، اقدام به استفاده از آب خروجي آن جهت آبياري فضاي سبز محوطه نموده است.

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان خراسان شمالي، با توجه به بحران كمبود آب در كشور و لزوم مديريت و بهينه سازي مصرف آب، ميربلوكي مديرعامل شركت گاز خراسان شمالي هدف از اجراي پروژه مذكور را اعلام كرد و افزود: اين پروژه از اقدامات شركت گاز خراسان شمالي در راستاي كنترل آلاينده هاي احتمالي آب و خاك، استفاده مجدد از آبهاي مصرفي در فضاي سبز و با هدف صرفه جويي در مصرف آب و رفع مشكل كم آبي منطقه اي طراحي و اجرا گرديده است.

مديرعامل شركت گاز خراسان شمالي بيان كرد: راندمان تصفيه در حدود 95 درصد حذف آلاينده هاي شاخص مي باشد و پساب خروجي به صورت آبي زلال و مطابق با استانداردهاي زيست محيطي قابل دفع به آبهاي سطحي و زير زميني يا جهت استفاده براي آبياري فضاي سبز مي باشد.

 

ميربلوكي گفت: پس از انجام نمونه گيري و آزمايشات لازم از خروجي تصفيه نهايي، وضعيت آب اين تصفيه خانه خوشبختانه مطابق با استاندارد آب مورد استفاده فضاي سبز است، اين گام موثري در راستاي حفظ و صيانت از آب مي باشد.

وي در پايان از مزاياي بي شمار اين سيستم تصفيه از جمله توليد داخلي و صرفه اقتصادي نسبت به نمونه هاي خارجي آن اشاره كرد.

مطهري مديركل حفاظت از محيط زيست استان نيز در طي بازديد از تصفيه پساب بهداشتي گفت: استفاده از اين سيستم براي اولين بار در سطح ادارات استان اجرا شده و از شركت گاز بابت اين اقدام پسنديده كه نشان از اهميت بيش از پيش به محيط زيست مي باشد قدرداني مي گردد.

وي در ادامه افزود؛ مديريت فاضلاب تكليف قانوني و شرعي و اخلاقي ادارات و كارگاهها مي باشد و انتظار اداره كل محيط زيست استان بر اين است همه دستگاههاي دولتي به وظايف عمومي خود در اين زمينه توجه جدي داشته باشند.

مطهري در پايان يادآور شد سيستم بكار رفته در تصفيه فاضلاب در شركت گاز خراسان شمالي توسط يكي از مخترعين كشور به ثبت داخلي و بين المللي رسيده است كه بسيار مثمر ثمر براي مديريت فاضلاب ادارات و مجموعه ها خواهد بود.

تاريخ:
1397/01/27
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal