جستجو
۱۳۹۷ سه شنبه ۱ خرداد
تاریخ
اخبار
تهيه و توزيع 800 كيف پارچه‌اي در روز جهاني بدون پلاستيك تهيه و توزيع 800 كيف پارچه‌اي در روز جهاني بدون پلاستيك
شركت گاز استان خراسان شمالي در روز 21 تيرماه به مناسبت روز جهاني بدون پلاستيك، با هدف اشاعه¬ي فرهنگ HSE و كاهش مصرف كيسه‌هاي پلاستيكي؛ تعداد 800 عدد كيسه¬ي پارچه‌اي با قابليت استفاده مجدد؛ تهيه و بين كاركنان خود توزيع نمود.

به گزارش روابط عمومي شركت گاز خراسان شمالي؛ طرفداران محيط زيست در جهان به منظور فرهنگ سازي و ارتقاء سطح دانش شهروندان در زمينه­ي مضرات استفاده از كيسه‌هاي نايلوني، 21 تيرماه را روز جهاني بدون نايلكس نام‌گذاري نموده‌اند. شركت گاز استان خراسان شمالي نيز در روز 21 تيرماه به مناسبت روز جهاني بدون پلاستيك، با هدف اشاعه­ي فرهنگ HSE و كاهش مصرف كيسه‌هاي پلاستيكي؛ تعداد 800 عدد كيسه­ي پارچه‌اي با قابليت استفاده مجدد؛ تهيه و بين كاركنان خود توزيع نمود.

 

پناهي نژاد رئيس امور بهداشت، ايمني، محيط زيست و پدافند غيرعامل اين شركت؛ يكي از راهكارهاي كاهش مصرف كيسه‌هاي پلاستيكي را تغيير الگوي مصرف و بازگشت به فرهنگ سنتي استفاده از كيسه‌هاي پارچه‌اي براي خريد‌هاي روزانه بر شمرد و بيان داشت: " اين شركت هر ساله در راستاي مسئوليت‌هاي اجتماعي خود، با هدف ترويج فرهنگ HSE در زمينه‌هاي ايمني، مصرف بهينه­ي گاز و حفاظت محيط زيست، در مناسبت‌هايي از قبيل نمايشگاه بين‌المللي محيط زيست تهران و ... ، كيسه‌هاي پارچه‌اي را توزيع مي­نمايد. امسال نيز حدود 800 عدد كيف پارچه‌اي چندمنظوره تهيه و به مناسبت بزرگداشت اين روز بين كاركنان شركت توزيع شد تا با استفاده از آن‌ها بجاي كيسه‌هاي نايلوني، گام كوچكي در كاهش تقاضا و در نتيجه كاهش توليد و استفاده از كيسه‌هاي پلاستيكي برداشته شود. "

بهمنيار مسئول حفاظت از محيط زيست شركت گفت: "كيسه‌هاي پارچه‌اي كه روي آن طرح و پيام مرتبط با حفظ محيط زيست، مصرف بهينه و ايمن گاز؛ درج شده است، توسط بيماران خاص استان دوخته مي‌شود و با خريد از اين عزيزان ضمن حركت در راستاي اهداف شركت ملي گاز؛ حمايتي هرچند كوچك از آنان به عمل آمد. اميدواريم با جايگزيني كيسه‌هاي پارچه‌اي؛ از معضل زيست محيطي انباشت كيسه‌هاي پلاستيكي كه بعضا تا حدود 1000 سال در محيط زيست باقي مي­مانند؛ پيشگيري نماييم."
 
تاريخ:
1396/04/26
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal