۱۴۰۰ جمعه ۳ ارديبهشت
تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
افزايش 13 درصدي مصرف گاز در خراسان شمالي
افزايش 13 درصدي مصرف گاز در خراسان شمالي از زمان شيوع كرونا
مديرعامل شركت گاز استان خراسان شمالي از افزايش 13 درصدي مصرف گاز طبيعي نسبت به مدت مشابه در بخش خانگي در شش ماهه ابتداي سال 1399 در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان خراسان شمالي، حسن رضا ميربلوكي با اعلام اين خبر، اظهار داشت: بخش صنايع در استان با 81 درصد بيشترين ميزان مصرف گاز طبيعي و پس از آن بخش هاي خانگي13 درصد ميزان مصرف گاز و بخش حمل و نقل (CNG) با 4 درصد مصرف گاز طبيعي را در 6 ماهه نخست امسال به خود اختصاص داده اند.

وي افزود: مصرف گاز در بخش خانگي در 6 ماهه ابتداي امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته  27 ميليون متر مكعب افزايش داشته است كه دليل عمده آن شيوع بيماري كرونا و افزايش ميزان شست و شو و ضد عفوني مي باشد.         
ميربلوكي با اشاره به اينكه درحال حاضر 24 شهر و 739 روستاي استان از نعمت گاز طبيعي برخوردار اند، بيان كرد: 100 درصد خانوار شهري و 99/7 درصد خانوار روستايي استان تحت پوشش گاز طبيعي هستند.

وي يادآور شد: خراسان شمالي داراي 326 هزار مشترك در بخش هاي صنعتي، خانگي و عمومي است كه حدود 737 مشترك آن در بخش صنعتي و عمده، از نعمت گاز جهت توليد و اشتغال بهره مندند.

ميربلوكي خاطر نشان كرد: در كنار توسعه كمي شبكه گازرساني در استان، افزايش كيفيت خدمت رساني و رضايتمندي مشتركين نيز بطور مستمر در دستور كار اين شركت  قرار دارد و تدابير و اقدامات لازم براي تامين ايمن و مستمر گاز در طي سال انجام شده است همچنين گاز طبيعي به عنوان منبع اصلي تامين كننده سوخت صنايع، نقش مهمي در رونق توليد استان دارد و علاوه بر اين، در كاهش آلودگي محيط زيست نيز بسيار موثر است از هم استاني هاي عزيز تقاضا مي شود جهت حمايت از اشتغال و افزايش توليد در سطح كشور، حفظ محيط زيست و استمرار پايدار جريان گاز در مصرف گاز صرفه جويي نمايند.

 masraff
تاریخ:
1399/07/20
تعداد بازدید:
27
منبع:
سال 1399، جهش تولید
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت گاز خراسان شمالي ميباشد.
Powered by DorsaPortal